بهینه سازی و افزایش سرعت سایت پرستاشاپ

بدون مالیات
25,000,000 تومان
  • بررسی و بهینه سازی کوئری های پر مصرف
  • حذف و غیرفعالسازی ماژول های غیراستاندارد 

مبلغ پرداختی، هزینه پایه خدمات بهینه سازی می باشد و بسته به کوئری ها و زمان صرف شده برای سایت شما امکان افزایش مبلغ وجود دارد. هزینه حدودی بعد از بررسی اولیه به شما اعلام خواهد شد.

تعداد

اهمیت بهینه سازی و داشتن یک فروشگاه سریع تر

افزایش سرعت سایت، قطعا باعث تجربه بهتر کاربران شما در وبسایت شده و به مرور زمان شاهد آمار بهتر در فرایند ثبت سفارش خواهید بود. همچنین با توجه به اینکه در حال حاضر اکثر مردم از موبایل برای خریدهای اینترنتی خود استفاده میکنند، افزایش سرعت فروشگاه، بهینه سازی سرعت برای کاربران موبایل بسیار با اهمیت است.

چنانچه بازدید کننده فروشگاه شما از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شده باشد، با مشاهده کندی سایت و دیر لود شدن صفحه هدف، با احتمال بسیار زیادی به سراغ نتیجه بعدی و سایت بعدی خواهد رفت. همچنین اگر تبلیغات اینترنتی داشته باشید، این مشکل میتواند نرخ بازگشت را برای تبلیغ شما به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

سرعت بارگذاری صفحات برای کاربران، برای گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز دارای اهمیت است. پس چنانچه مشکل حادی در سرعت فروشگاه خود دارید، نباید انتظار نتایج دلخواه در سئو را داشته باشید. اغلب موتورهای جستجو در آپدیتهای سالهای اخیر خود، امتیاز سرعت و نحوه بارگذاری صفحه را به فرایند امتیازدهی خود اضافه کرده اند.

در نهایت چنانچه بازدید بالایی در فروشگاه خود داشته باشید، بهینه سازی سرعت سایت، میتواند مصرف منابع شما را به شدت کاهش دهد. به این معنی که با یک مقدار مشخص از منابع سخت افزاری، فروشگاه شما میتواند تعداد بالاتری بازدید همزمان را تحمل کند و شما دیرتر نیاز به ارتقاء سرور خود خواهید داشت. 

دلایل کاهش سرعت فروشگاه

کند بودن سرعت فروشگاه اینترنتی معمولا با جمع شدن دلایل مختلف در کنار هم اتفاق می افتد که به صورت اجمالی  برخی از آنها عبارتند از:

مشکلات سخت افزاری سرور: گاهی اتفاق می افتد که اشکالات سخت افزاری در شبکه، هارد، رم، مادربرد و سایر بخشهای سرور و یا عدم استفاده صحیح از سخت افزارهای سازگار با یکدیگر در سرور، باعث کند شدن فرایند جابجایی اطلاعات میشود. بررسی این قبیل مشکلات، علاوه بر تجربه بسیار بالا در این حوزه، به دسترسی سطح بالا به سرور هم نیاز دارد.

مشکلات نرم افزاری سمت سرور: فروشگاههای پرستاشاپی برای اینکه بهترین کارایی را داشته باشند، باید تنظیمات مناسب و نرم افزارهای مناسبی را با توجه به نسخه پرستاشاپ و ماژولهای مورد استفاده در فروشگاه، استفاده کنند. موارد عمومی این تنظیمات در وبسایت و مستندات پرستاشاپ توضیح داده شده است. موارد خاص و نیازهای خاص فروشگاه با توجه به ماژولها و مشکلاتی که در فرایند اشکالزدایی کشف میشود، مشخص شده و باید در سرور اعمال شود.

مشکلات مربوط به خود پرستاشاپ: 

این نوع از مشکلات، به دو دسته تقسیم میشوند:

  • دسته اول مربوط به هسته پرستاشاپ، آپدیت های پرستاشاپ و نوع استفاده فروشگاه اینترنتی از امکانات تعبیه شده در اسکریپت پرستاشاپ است. بهینه سازی در این سطح با بررسی کوئری ها و بهینه سازی آنها و همچنین اورراید کردن برخی بخش های هسته پرستاشاپ برای رسیدن به نتیجه بهتر، انجام میشود.
  • دسته دوم مشکلاتی هستند که به واسطه نصب قالب و ماژولهای مختلف در پرستاشاپ ایجاد میشوند.

متأسفانه معمولا توجه توسعه دهنده ها در تمام اسکریپت ها، تنها به عملکرد صحیح ماژولها و قالبهاست و بهینه سازی چندان مورد توجه قرار نمیگیرد.


مخصوصا در مورد قالبها و ماژولهای خارجی چون درصد بالایی از مشتریان آنها را فروشگاههای اینترنتی با بازدید بسیار کم تشکیل میدهند که هرگز به مرحله بررسی کیفی وبسایت نمیرسند، ممکن است بهینه سازی کامل عملکرد، توجیه اقتصادی لازم برای آنها را نداشته باشد. این موضوع باعث میشود که همواره در صفحات وبسایت ها شاهد بارگذاری حجم زیادی از اطلاعات بدون استفاده، یا با استفاده در جای نادرست باشیم. همچنین در بحث عملکرد هم بسیاری از ماژولها دچار اشکالات اساسی هستند که تنها در فروشگاههای بزرگ که محصولات، مشتریان و بازدید زیادی دارند به چشم می آید.

بهینه سازی کامل در این سطح، چون نیاز به بررسی مورد به مورد ماژولها در جایگاههای مختلف و در حالات مختلف مورد استفاده را دارد، بسیار زمانبر خواهد بود و معمولا به صورت فاز بندی و به ترتیب اهمیت، با توجه زمانی که هر ماژول به خود اختصاص میدهد انجام میگیرد.

سازگار با
پرستاشاپ 1.7
نظرات (0)