تنظیمات لاگین ماندن پرستاشاپ

نویسنده: ملیحه ایزی
نظرات 0
star_rateرتبه مقاله 0

شاید تا حالا برای شما هم پیش اومده که در حال اضافه کردن محصول به کاتالوگ فروشگاهتون بودین همونطور که داشتین توضیحات کامل و با جزئیاتی می نوشتین با خوشحالی روی دکمه ذخیره کلیک کردین یا با کلی سختی و تلاس در حال تولید محتوا توی صفحه بلاگ سایتتون بودین و وقتی روی ذخیره کلیک کردین با فرم لاگین به مدیریت پرستاشاپ برخورد کردین. این لحظه یکی از سختترین لحظه های موجود در تاریخ محسوب میشه هرچیزی که نوشتین دیگه موجود نیست و یا به قول اون ضرب المثل معروف هرچه رشته بودم پنبه شد. خب طبیعتا باید برای حل این مشکل هم راه حلی وجود داشته باشد تا به راحتی توی این موقعیت سخت قرار نگیریم.

این اتفاق می‌تونه دلایل متفاوتی داشته باشه، تو این آموزش ۲ تا از شایع‌ترین دلایل رو بررسی می‌کنیم.

1. تغییر آدرس IP:

به صورت پیش‌فرض، پس از اینکه پرستاشاپ را نصب می کنید، اگر به پنل مدیریت لاگین کنید و بعد از لاگین، آدرس IP سیستمتون تغییر کنه، پرستاشاپ شما رو از پنل مدیرت لاگ‌اوت می‌کنه. برای غیرفعال کردن این مورد، مراحل زیر رو دنبال کنید:

- ابتدا وارد پنل ادمین پرستاشاپ خود شوید.

- با وارد شدن به پیشخوان در سمت راست(اگر زبان فارسی باشد) با نوار ابزاری روبرو میشوید در این نوار بر روی پارامترهای پیشرفته و سپس مدیریت کلیک کنید.

سپس گزینه «کنترل آدرس IP کوکی‌ها» اگر روی بله قرار دارد را بر روی خیر تنظیم کنید.

۲. تیکِ ماندن در حساب کاربری:

یکی دیگه از دلایلی که باعث می‌شه شما از حساب کاربریتون خارج بشین و عمر کوکی کوتاه باشه، نزدن تیک «از حساب کاربری خارج نشوید» هست. پس بهتره که همیشه وقتی روی سیستم خودتون کار می‌کنید و قصد دارید کارهایی مثل ویرایش محصول بکنید که زمان زیادی میبره تا تغییرات رو ذخیره کنید، حتما این تیک رو بزنید و بعد وارد حساب کاربری بشید.

عمر کوکی

در واقعا با زدن تیک یک کوکی با مقدار پیش فرضی که قبلا تعیین شده است تنظیم می شود و شما دیگر در آن بازه «از حساب کاربری خارج نمی شوید»، عمر کوکی بر اساس ساعت محاسبه می شود و به صورت پیش‌فرض این مقدار ۴۸۰ ساعت یعنی 20 روز می باشد. یعنی با یک بار لاگین کردن و زدن تیک «از حساب کاربری خارج نشوید» تا ۲۰ روز در این حساب لاگین می‌مونید و با هر بار رفرش نیز این مقدار تمدید می شود.


برای تغییر این مقدار مجددا از پارامترهای پیشرفته، وارد منوی «مدیریت» بشوید. دو فیلد برای  تنظیم عمر کوکی وجود دارد:

  1. قسمت کاربری فروشگاه
  2. قسمت مدیریت فروشگاه

شما می‌توانید عمر کوکی را برای حساب‌های کاربری در بخش فروشگاهی هم تغییر بدهید. مثلا اگر بخواهیم که مشتری بعد از لاگین کردن تا ۶ ماه بعد، هم‌چنان لاگین بماند، مقدار ۴۳۲۰ (که تعداد ساعت در ۱۸۰ روز هست) را تنظیم می‌کنیم.

فیلد دوم نیز مربوط به عمر کوکی در قسمت مدیریت فروشگاه هست که در صورت نیاز می‌توانید تغییرش دهید.

نظرات
نظر خود را بگذارید
نظر شما با موفقیت ثبت شد
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
نظر خود را وارد کنید