گوگل، فرمت WebP را به عنوان بخشی از ماموریت خود برای سریع‌ترسازی زمان بارگذاری در اینترنت راه‌اندازی کرد. WebP به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد تصاویر با کیفیت بالا را با حجم فایل کمتر از فرمت‌های سنتی مانند PNG و JPEG داشته باشیم.

همه چیز درباره فرمت webp

یک قالب، ظاهر طراحی شده یک فروشگاه می باشد و به شما اجازه میدهد تا نمایی منحصر به فرد و زیبا برای فروشگاه و کاربران خود ایجاد کنید.پس از نصب پرستاشاپ شما با قالب پیشفرض آن روبرو میشوید که امکانات اولیه یک فروشگاه اینترنتی را دارد اما اگر شما از آندسته افرادی هستید که بدنیال قابلیت های بیشتر و یا ظاهری بهتری برای فروشگاه اینترنتی خود هستید

نصب قالب پرستاشاپ

یکی از رایجترین مشکلاتی که اغلب افراد در عصر تکنولوژی با آن برخورد کرده اند مشکل فراموشی رمزهای عبور می باشد. از آنجایی که رمز عبور امنیتی به شمار می آید نوشتن آن جایی توصیه نمی شود پس بهتر است که در رمزگذاری ها برای خود یک الگوریتم تعریف کنید و بر طبق آن برای خود رمز عبور تعریف کنید تا به راحتی فراموش نکنید.

بازیابی رمز پنل مدیریتی پرستاشاپ

سیستم های مدیریت محتوای مختلفی در حال حاضر در جهان استفاده می شود که از میان آنها میتوان به پرستاشاپ و وردپرس اشاره کرد.پرستاشاپ یک سیستم فروشگاه ساز اینترنتی است که بصورت رایگان و

مقایسه پرستاشاپ و ووکامرس

شاید تا حالا برای شما هم پیش آمده باشد که در حال اضافه کردن محصول به کاتالوگ فروشگاه بودید و در حالی که داشتید توضیحات کامل و با جزئیاتی می نوشتید با خوشحالی روی دکمه ذخیره کلیک کردید

تنظیمات لاگین ماندن پرستاشاپ

احتمالا در فروشگاه پرستاشاپی خود با کلمات یا جملاتی برخورد کرده اید که نیاز به ترجمه و یا تغییر دارد و با خود فکر کرده اید چگونه میشود این عبارات را ترجمه کرد. پرستاشاپ ابزار ترجمه کاملی را برای فروشگاه شما فراهم کرده است که میتوانید برای افزودن و ویرایش ترجمه صفحات خود از آن استفاده کنید.

اصلاحات ترجمه ها در پرستاشاپ

هدف اصلی از راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی، این است که مدیر بتواند محصولات خود را در فروشگاه برای فروش قرار دهد و از آن سمت نیز کاربر بتواند سفارش خود را ثبت و خرید نماید.

تنظیمات سفارش محصول

این بلاگ درباره نحوه ایجاد و استفاده از Prestashop Webservices API است. پرستاشاپ دارای ابزار وب سرویس های پیش فرض در دسترس است که امکان دسترسی به فروشگاه را از برنامه های راه دور فراهم می کند. وب سرویس یک نوع رابط برنامه نویسی است که بر بستر وب پیاده سازی می‌شود.

وب سرویس ها در پرستاشاپ

مانند یک فروشگاه حضوری فروشگاه اینترنتی شما برای اینکه کارهای مربوط به خودش راه بیفتد نیاز به یک تعدادی کارمند دارد که فعالیت های بخش های مختلف را انجام میدهد. در فروشگاه اینترنتی سطح دسترسی مهم است و کارمندان و اعضای تیم باید دسترسی مناسبی داشته باشند. مثلا یک تولیدکننده محتوا نباید به اندازه مدیرکل مجوز دسترسی داشته باشد. در این بخش میخواهیم به مدیریت کارمندان در پرستاشاپ بپردازیم.

مدیریت کارمندان در بخش مدیریتی پرستاشاپ

توسعه پذیری پرستاشاپ حول ماژول ها می چرخد، برای اینکه بتوانیم یک قابلیتی را به فروشگاه پرستاشاپی خود اضافه کنیم کافیست ماژول مرتبط با آن را داشته باشیم و نصب کنیم. ماژولها برنامه های کوچکی هستند که قابلیت هایی که ما احتیاج داریم را به پرستاشاپ اضافه می کنند تا استفاده از پرستاشاپ را آسان تر کنند یا بیشتر با نیازهای ما سازگار کنند.

راهنمای نصب و مدیریت ماژول در پرستاشاپ

اگر می خواهید برای مشتری های سایت خود ایمیل هایی با برند خود ارسال کنید که آنها را تحت تاثیر قرار دهد تا پایان این آموزش همراه ما باشید. در پرستاشاپ هنگام ثبت نام غیر از دریافت شماره همراه مشتری آدرس ایمیل او را نیز دریافت می کند. ایمیل ها یکی از راه های تبلیغات برای سایتها و فروشگاه اینترنتی به حساب می آیند.

نحوه ویرایش قالب های ایمیل در پرستاشاپ

در سایت ها بعضی از صفحات تحت عنوان صفحات استاتیک یا ثابت می باشند در واقع صفحات استاتیک به صفحاتی گفته میشود که بدون نیاز به اصلاح یا پردازش به کاربر نهایی تحویل داده میشود. در واقع سرور، همان فایلی که از اول ساخته شده را بدون شخصی سازی و هیچ گونه تغییری به همه کاربران تحویل میدهد و شما بعنوان ادمین سایت نیازی به تغییر مداوم آن صفحات ندارید مانند صفحه درباره ما، نحوه ارسال، شرایط و ضوابط و ...

ویرایش و ساخت صفحات ثابت پرستاشاپی